середа, 10 квітня 2019 р.

Суб'єктивно про другий тур

У першому турі у нас був вибір - Націоналіст Кошулинський за підтримки Українських організацій. Але як бути у 2-му турі ? 
У виборі містяться суттєві позитиви. Вони і є критерієм. Позитиви - це відповідність Націоналізму, політична історія, середовище походження, ставлення до лібералізму та особисті якості й досвід кандидата. Суттєво вони є: сакральність, суверенітет, Ккраїнська культура, економічна справедливість.
Якщо вибір не може бути заснований на вказаному, ми можемо на основі компромісу із собою вдатися до вибору на основі критерію "меншого зла". До речі, який є досить притаманним Україні як наслідок окупації, і тому з 1991 року ми його лишень і застосовуємо.
Якщо у виборі меншого зла ми знаходимо при порівнянні певні позитиви, ми можемо робити вибір. Однак якщо альтернативи нижче дна, вибір "меншого зла" стає не критерієм вибору, а саморуйнуванням через приглушення відповідальності за вибір будь-якої альтернативи.
Зрозуміло, ліберальна демократія загального права у постгеноцидній країні, яка ще й воює, не може працювати - лише по колу відтворює занепад і призводить до зменшення населення, розшарування і скніння народу.
При жодному з кандидатів на посаду жодна із суттєвих речей втілена не буде, адже обоє - ліберали. Томос не змінює огидного статусу світської держави, вже не кажучи про націоналізацію олігархії тощо. Всі пам'ятають, як Порошенко підняттям явки на Донбасі з ригіоналами викинув Свободу у 2015-му  з врУ ? Всі вже зрозуміли, що Зе - це преЗЕрватив ?
Хоч якісь позитиви за критерієм "меншого зла" все так знаходяться нижче дна. У цій ситуації брати на себе відповідальність за такий вибір я не хочу.
Українські Націоналісти Порошенку нічого не винні, але порохоботи зараз істерику розвели проти Свободи і брешуть проти нас. Той, хто вимагає у мене голосувати за пороха, а хто ви такі ?
Чи можна вступати у критику після обрання когось у 2-му турі ? Так, звичайно, не тільки можна, а обов'язково треба і ми будемо, адже наша лінія стає понад чинним президентом, щодо якого ми не зв'язані компромісом із собою щодо вибору.
Окрім цього, раз ми визнаємо саму технологію виборів, то присутність на виборах обов' язкова.
У такому разі я залишу знак ідеї Нації на бюлетні. Слава Нації ! Смерть ворогам.

понеділок, 8 квітня 2019 р.

Якого результату Націоналістів чекати на парламентських виборах ?

У 2012-му ВО Свобода пройшла до врУ з 10,45% підтримки. Чи реально нам здобути таку підтримку в 2019 році ?
Країна до Майдану і після – це дві різні країни. До 2012-го ВО Свобода мала своєрідну монополію на патріотизм. Вітання Слава Україні ! було суто Свободівське. Потім Націоналістична ідеологія, яку ВО Свобода сповідувала десятиліттями, перемогла по всій країні, її поверхнево перейняли багато політичних партій з великим фінансовим ресурсом, а самі Націоналісти на цьому тлі почали губитися. Тому головна проблема, яка зараз стоїть перед ними, - показати, в чому їхня відмінність від інших.
Пригадую, у 2012-му за ВО Свободу по Києву проголосували 20% громадян. У людей був запит: хто битиме морди регіоналам у Раді, хто їх зупинить ? Думаю, цей запит буде актуальним і цьогоріч.
Вплине і результат президентських виборів. Якщо Порошенко програє, а Націоналісти підуть на парламентські вибори своєю партією – підтримка виборців повернеться до них.
Ми точно не знаємо, якою буде доля Порошенка. Щойно він відійде від влади - припинить діяльність весь його пропагандистський механізм. Люди вийдуть із трансу. Не буде Президента - не буде й його "бпп", в яких вже йдуть відцентрові тенденції. Не зрозуміло, чи залишиться в політиці сам Порошенко. У такій ситуації його колишні виборці шукатимуть собі орієнтир. Навряд чи це будуть регіонали чи ліберали. Це будуть Націоналісти. Хоча є невеликий ризик, що певна частина "бпп" спробує створити новий псевдонаціоналістичний проект саме під вибори. Може бути такий проект під Турчинова, коли посадять його в камуфляжі, хмуритиме брови, розказуватиме про російську загрозу й знову братиме виборців страхом.
Московія дуже вкладатиметься у парламентські вибори. Для неї це буде ніби сталінградська битва. Свого президента вони не змогли поставити, адже в Україні немає проросійської більшості, яка б його обрала. Тому на парламентські вибори вони йтимуть кількома колонами. На цих виборах ми побачили трьох відверто промосковських кандидатів – Вілкул, Бойко і Смєшко, якого активно розкручує Медведчук через Гордона. Їхнє завдання на прийдешніх виборах - очолити врУ. Отримавши свого спікера, вони зможуть організувати президентові імпічмент. Тоді спікер фактично почне керувати державою. І дуже ймовірно, що цим спікером стане Медведчук.
У такій ситуації Українці мають розуміти, що існування фракції Націоналістів у парляменті прямо пропорційне існуванню Української Держави. Свого часу ВО Свобода зупинила ригів і комуністів, тож таке саме завдання стоїть перед Націоналістами сьогодні. Якщо суспільство це усвідомить, шанси Націоналістів на проходження до парляменту будуть дуже високими, мінімум – це повторення результату 2012 року - понад 10 %.

Результати першого туру

Результати першого туру президентських виборів здивували кількома несподіванками. На п’ятому році війни з Московією відверто промосковські кандидати на двох зуміли зібрати 16% голосів українців. Раптово "вистрелив" кучмівський голова сбУ Смешко - за три місяці виборчої кампанії наростив рейтинг з нуля до шести відсотків.
Тим часом кандидат від об’єднаних сил Націоналістів Руслан Кошулинський, якому на старті кампанії прогнозували щонайменше 8% підтримки, отримав всього 1,62%. Результат останнього здивував самих Українців чи не найбільше, адже, за даними соцопитувань, Націоналістами, які, прогнозовано, проголосують за кандидата-Націоналіста, вважають себе щонайменше 15% громадян.
Чому ж Націоналісти, котрих значно більше від 1,62%, навіть у першому турі не проголосували за майже еталонного кандидата – учасника війни, майданівця, людину без жодних плям у біографії ?
Майже весь електорат Кошулинського перехопив Порошенко завдяки активній агресивній пропагандистській кампанії. Ця кампанія була заснована на ідеї: або він, або реванш, або він, або "путін нападе". Відсотки Порошенка якраз корелюються з кількістю Націоналістів в Україні – приблизно 15%. Тих, що таки проголосували за Кошулинського, Порошенко компенсував прошарком чиновників.
Загалом кампанія Націоналістів була позитивною і конструктивною, спрямованою на максимальне донесення до виборців програми кандидата. Кошулинський апелював до раціо, викладав свої аргументи. Тим часом кампанія Порошенка була агресивною і зомбуючою. В умовах загального неврозу вона й спрацювала. Порошенко вдруге взяв страхом. За рахунок потужної фінансової та медійної підтримки він дуже вдало спаразитував на Національних цінностях.
Ну й маємо визнати, що наше суспільство у принципі трохи парадоксальне. Значна частина позитивно ставиться до Націоналістичних гасел, але при цьому відмовляється визнавати це Націоналізмом, а себе Націоналістами. Спитайте того ж Порошенка, чи є він Націоналістом. Він всіляко відмовлятиметься від цього. Думаю, це вплив радянських традицій, агресивного ототожнення Націоналізму з нацизмом. У цьому контексті воно працює.
Націоналісти орієнтовані на раціональний електорат, схильний до відповідної аргументації. А у випадку з Порошенком ми маємо справу із такою собі сектою. Там логіка специфічна: відмежуватися від усього світу, не сприймати будь-яку критику гуру, агресивно пропагувати себе, працювати за принципом "хто не з нами, той проти нас", насаджувати думку про те, що довкола самі вороги, а єдиний рятунок - об’єднання довкола одного лідера. У випадку Порошенка це ще й можливість апелювати до владних повноважень, тобто ототожнювати державу і себе, як це використовується на Росії, де кажуть, що немає Путіна – то немає й Росії. Так само сьогодні каже Порошенко.
І ще одна вдала технологія – так звана "непрохідність". Ця теза дуже спрацьовує в купі з опитуваннями громадської думки під час виборчого процесу. Особливо, коли громадян при цьому залякують наступом реваншистських сил. На цих виборах політтехнологи максимально нагнітали емоції й врешті домоглися того, що виборці, які хотіли привести до влади Націоналістів, проголосували не за них, а за когось схожого, хто "точно пройде".
Націоналістичний виборець в Україні справді – приблизно 15%. Ці громадяни поділяються на кілька груп. Є суперядро – люди, які завжди голосують за націоналістів, включені в політику й активно беруть участь у патріотичних заходах. Є менш активні прихильники, а є просто дуже патріотичні громадяни, які щиро вболівають за Україну. Цього разу за Кошулинського проголосувало суперядро, а решта відійшли іншим кандидатам, зокрема Порошенкові. На користь Порошенка спрацювала замовлена соціологія та величезні фінансові ресурси, яких у Націоналістів, зрозуміло, не було. Також Порошенко системно працював у царині змі, і добився лояльності майже на всіх центральних каналах. Додали результату й активна робота його штабу та армії порохоботів у соціальних мережах. Останні зуміли відбілити більшість негативу, який з’являвся проти Порошенка, й переконати людей у "досягненнях" гаранта, яких в реальному житті взагалі не існує. Схема цієї роботи була скопійована з Московії - у нас фактично було створене власне Ольгіно з великою кількістю блогерів та лідерів думок. Все це разом допомогло змобілізувати прихильників Порошенка й перетягнути до нього прихильників Націоналістів.
Суттєво вплинуло й те, що олігархічні змі максимально спрацювали проти Націоналістів. Спершу Кошулинського ігнорували, а коли помітили різке зростання рейтингу - запустили дифамаційну кампанію. Дійшло вже до того, що обізвали Свободівця членом партії регіонів. Звісно, що це були повні дурниці, але у пам’яті частини людей це відклалося, тобто опоненти працювали за принципом: кусаємо якомога частіше - хоча б шрами точно залишаться. І воно таки спрацювало. У результаті, значна частина громадян не чула про Кошулинського взагалі, а ті, що чули, - чули тільки брехню та маніпуляції.
Дискредитаційна кампанія проти Свободи працює вже багато років. Олігархи чудово пам’ятають часи Майдану, коли саме Свобода та віце-спікер Руслан Кошулинський відіграли ключову роль у поваленні злочинного режиму Януковича. Олігархи бачать в Націоналістах загрозу у своєму пануванні в Україні. Відповідно, постійно відстежують динаміку підтримки Націоналістів із тим, щоб у випадку зростання вжити заходів превентивного характеру. Саме тому впродовж останніх п’яти років центральні змі використовували найбрудніші й найцинічніші прийоми та масово тиражували вигадки про Націоналістів.
Ми бачимо, як голосує виборець Бойка чи Вілкула - що б ми не говорили, а вони обирають своїх. Жодні технології на них не впливають. Технології впливають тільки на проукраїнського виборця, і так триває вже 28 років. Відповідно, ми бачимо, де зараз Україна. На задвірках за всіма показниками. Якби та ж сама Галичина (навіть без центральної України, де була добра підтримка Кошулинського) віддала за Націоналіста стільки ж голосів, як за Порошенка, то зараз у другому турі був би Кошулинський і Зеленський. Так Українці, не напружуючись, мали б свого кандидата, за якого можна було б з чистою совістю і залюбки голосувати в другому турі. А враховуючи те, що у Кошулинського найменший антирейтинг, він мав би всі шанси перемогти Зеленського у другому турі.

середа, 3 квітня 2019 р.

Про політиків та їх технології

Наше суспільство опинилось в полоні політичних технологій, які вже 28 років після відновлення нашої Незалежности не дають нам встати на шлях успішного еволюційного розвітку Української Соборної Самостійної Держави.
Сама по собі політична технологія це лише процес для досягнення політиками бажаного результату, і весь світ технологіями користується, але більша частину світу еволюціонує та розвивається, а наша держава Україна чомусь ні ... Чому ?
Може щось з технологіями не те ? А може з тими, хто свої технології нам нав'язує ?
Напевно тут вся проблема  в тих, хто нам нав'язує свої політтехнологі і в такій спосіб нами маніпулює, створюючи викривленне сприйняття реалій, яке в свою чергу не дозволяє нам прийняти правильне виважене рішення в потрібний момент, а саме при обранні чергових політиків до влади.
Головна політтехнологія, яка досі руйнує наше суспільство, і яка успішно використовується всіма нашими президентами, дісталась нам у спадщину від совєтського союзу. І називається ця технологія - " тотальні злодії", це коли навмисно створюються такі умови, щоб всі без виключення прошарки суспільства мали матер'яльні потреби і тому долучались до будь-яких злочинних дій, від крадіжки колоска в полі до мільйонів з бюджету. 

вівторок, 2 квітня 2019 р.

Офіційно

Свою офіційну позицію щодо виборів президента Націоналісти озвучать після оголошення офіційних результатів.
Шановні Українці! Дякуємо кожному, хто віддав голос за націоналістичну ідею. Ви — золотий фонд, опора Нації. Дякуємо за свідомий та незалежний вибір. За нього ніколи не буде соромно. Ні через місяць, ні через рік, ні через п’ять.
Сьогодні ж ви маєте пам‘ятати: майбутнє Держави - все ще у ваших руках. Україна - парламентсько-президентська республіка, отже саме жовтневі вибори до Верховної Ради визначатимуть її подальший розвиток.
Нинішня підтримка Націоналістів - це перший крок до нашого успіху восени. Ми посіяли зерно правди, яке мусить дати багатий урожай у жовтні. Це — перший крок до Української перемоги — потужної фракції Націоналістів у парламенті. Тому не розчаровуймося і не опускаймо рук. Боротьба триває. Продовжуймо працю. Твердо, сміло і впевнено. Все попереду. Наші перемоги нас чекають !
МИ ПРОСТО ЙШЛИ У НАС НЕМА ЗЕРНА НЕПРАВДИ ЗА СОБОЮ
Як всі бачили, Руслан Кошулинський і об’єднані сили Націоналістів вели свою кампанію чесно і чисто. Цього не можуть заперечити навіть закляті вороги. Ми не застосовували жодних маніпулятивних технологій, не купували виборців, не крали голосів. І, навіть, не поливали брудом опонентів.
Ми єдині намагалися створити конкуренцію програм, ідей і законодавчих ініціатив. На жаль, сьогодні результат все ще приносять великі гроші, безчесні маніпулятивні технології і постановочні шоу.
НА ЖАЛЬ, ЦІ ВИБОРИ ЗНОВУ БУЛИ ОЛІГАРХІЧНИМИ
чинний президент Порошенко тільки офіційно на свою виборчу кампанію витратив 407,8 млн. грн. Очевидно що в цю цифру не врахована оплата багатотисячного поголів’я «ботоферм», десятків заангажованих «експертів», сумнозвісних «сіток» та всієї реклами, якою рясніла Україна до офіційного старту президентської кампанії.
Зеленський офіційно витратив начебто значно меншу суму коштів — 86,4 млн. грн. Але ж всі ми розуміємо, що його результат зробили навіть не ці витрати. Численні експерти сходяться на думці, що виборець голосував не за Зеленського політика, а за його сценічний образ — «слуги народу». Очевидно в політичну історію України серіал «Слуга народу» з Зеленським у головній ролі, увійде як найдовший рекламний ролик. Який, щоправда, не йшов під рубрикою «політична реклама», і за нього, відповідно, не заплатили жодної копійки з виборчого фонду. Чи таке можливо в цивілізованих країнах світу ?
- питання по Смешку, який витратив офіційно 1,4 млн. грн.
Так, порівняно з лідерами президентських перегонів, Смешко на свою кампанію потратив на перший погляд значно менше коштів. Офіційно. Але є питання: чому чесне і порядне, інтелігентне «нове обличчя» не гребувало послугами безкоштовної але масової прямої агітації у прайм-тайм низки провідних телеканалів. Скажіть, в якій цивілізованій країні світу можлива ситуації, коли для одних кандидатів реклама платна, а за інших прямо агітують. І безплатно. Як це упродовж всієї кампанії робив дехто Гордон, який називає себе «незалежним журналістом». Незалежним експертам варто би порахувати скільки б коштували ці десятки годин прямої агітації у прайм-тайм низки каналів.
ХТО НАСПРАВДІ ВИНЕН В РЕЗУЛЬТАТІ, ЯКИЙ ШОКУВАВ БАГАТЬОХ ?
Чого ви тепер скиглите робите всіх крім себе винуватими ? Не перекладайте вину на українців. За що боролися на те й напоролися. Порошенко і панівна олігархічна камарилья прямо винні в такому результаті. Це саме ви послідовно перетворювали політичний процес в Україні в вульгарне шоу і клоунаду. П’ять років.
Ви мали цілу президентську і парламентську каденцію для того, щоб поміняти олігархічні правила гри на цивілізовані. Як ви любите казати: за європейськими стандартами. Ви мали карт-бланш на реформи: президента в першому турі і парламентську коаліцію, яка вперше в історії мала конституційну більшість.
Замість того, щоб проводити реформи і виконати бодай четверту частину своєї коаліційної угоди, ви лише імітували діяльність. Замінили реальні справи самопіаром у жанрі театралізованих постановок. То чому тепер скиглите, що на підготовану вами сцену політичного цирку прийшли більш професійні шоумени і режисери. Ви самі перетворили виборчі кампанії на цирк. То чому стогнете, коли аплодисменти публіки почав збирати смішніший клоун?
До парламентських виборів маєте ще час опам’ятатися…
ЧИ БУДУТЬ НАЦІОНАЛІСТИ ПІДТРИМУВАТИ КОГОСЬ З КАНДИДАТІВ У ДРУГОМУ ТУРІ?
Наші виборці не вівці, а ми не їхні пастухи. Українці, які віддали свій голос за кандидата від об’єднаних сил Націоналістів — це не «електорат» — це наш працедавець. Ми їхніх голосів не купували, і ними за посади чи лояльність майбутньої влади не торгуватимемо. Якщо ви хочете їхньої підтримки — звертайтеся прямо до цих гідних людей.
Ви і так вже своїми маніпуляціями про «прохідність-непрохідність», про «менше зло», «щоб голос не пропав» змусили мільйони свідомих українців переступити через себе і проголосувати всупереч їхнім переконанням і бажанням.
Без будь-якої гарантії, що ви їхню жертву в майбутньому бодай оціните. Більше такими маніпуляціями ви не здобудете.
Наші прихильники роблять свідомий вибір. Вони власне думають. Обирають ідеологію, чітку програму і реальні кроки її втілення, підкріплені готовими конкретними законопроектами. Хочете їхніх голосів? Гарантуйте, що виконаєте те чого вони хочуть. Наприклад:
- внесіть на розгляд Парламенту як невідкладну президентську ініціативу Антиолігархічний пакет докорінних перетворень (в чинного президента він вже рік, як лежить під сукном, був час ознайомитися і вивчити);
- публічно ініціюйте заміну безплідного Нормандського формату на Будапештський;
- публічно гарантуйте розрив дипломатичних відносин з країною-агресором
(список можна доповнювати)
І переконайте роботодавця, що цього разу ви не збрешете